O klubie

Hiszpański klub Real Madryt (a właściwie Real Madrid Club de Futbol) powstał w 1902 roku. Drużyna od początku swojego istnienia odnosi sukcesy, aż trzydzieści dwa razy zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, a dziesięć razy wygrała Ligę Mistrzów. W 2000 roku uznana przez FIFE za najlepszy klub piłkarski XX wieku. Na cześć jednego z najsłynniejszych i najlepszych trenerów w historii został nazwany stadion drużyny – Santiago Bernabeu. Z inicjatywy klubu powstał Puchar Króla. Drużynę jest też jedną z drużyn, które stworzyły FIFE w 1902 roku. Jako jedni z pierwszych brali udział w Primera Division, w Pucharze Europy (które to zawody wygrali kilkukrotnie). W Hiszpanii Real zajmuje pierwsze miejsce w rankingu klubu wszech czasów, jednak w ostatnich latach wzmocniło się zagrożenie ze strony ich rywali – FC Barcelony. Poza drużyną piłki nożnej klub posiada też drużynę koszykarską, niegdyś posiadał także reprezentacje w siatkówce, tenisie i piłce ręcznej.

– autor artykułu