Historia kasku futbolowego Riddell


Już w 1929 roku, John Tate Riddell rozpoczął jego firma uzbrojony wizją zapewniając lepszy sprzęt sportowy dla sportowców. Pomysł i taki okazał się bardzo korzystne nie tylko dla J.T. Riddell, ale dla graczy, jak również, bo od tej koncepcji jego wyszedł kraju jedynym producentem nakryć głowy piłkarskiego.

Zdejmowane knaga — historia kasków piłkarskich Riddell Wszystko zaczęło się wymienny klin. Wspomniany projekt został przygotowany przez Riddell z powrotem, gdy był jeszcze dyrektorem Athletic iw tym samym czasie szef sztabu szkoleniowego piłki nożnej dla pewnego liceum znajduje się w Evanston, Illinois. Był rok 1922, kiedy trener widział potrzebę opracowania aktualnego skórzaną dopasowane obuwie dla swojego zespołu. Wraz z nadejściem pory deszczowej, taki warunek narzuca konieczność zmiany bloków i instalacji dłuższy klin w celu dostosowania błoto ze wspomnianą zmienną. Proces ten jest czasochłonny, nie wspominając, że szewc w naładowanych robić takie zadanie zostało również zatrudniony przez ergo uczelnia nie jest w stanie zakończyć wszystkie na stopy według czasu gry. Wynalazek wymiennych knagi został otwarty z zadowoleniem i takie podpalany łańcuch innowacji, które doprowadziły do ??podwaliny historii kasków piłkarskich Riddell.

Dziesięć lat po powstaniu firmy, Riddell pionierem pięść plastikową zawieszenia nakrycia głowy. Ten przełom zwróciła uwagę rządu na pewno będzie to z korzyścią dla odważnych mężczyzn w II wojnie światowej. Jest to jeden z najlepszych punktów w historii kasków piłkarskich Riddell.

Z ochroną jako główny cel, to trudno uwierzyć, że kaski, zamiast poduszki, były ostatnim zostać zaakceptowane w pro piłki nożnej. Były nawet nie jest obowiązkowe w futbolu — czyli do 1939 roku, kiedy gracze NFL nakazał nosić takie kaski ochronne. Przed świtem kasków plastikowych, nie było skóry. Gracze mogą być chronione przed kontuzje, ale nie ciepło — powietrza ledwo krążyć wewnątrz.

Ewolucja jest nieunikniona; To samo dotyczy w historii kasków piłkarskich Riddell. RT-2 był pierwszym kask zaprojektowany przez firmę i sprzedawane do publicznej wiadomości. Wspomniany model kasku została wyprodukowana w 1946 roku, rok po J.T. Śmierć Riddell za. RT-2 był trzy sztukowanych powłoki stosując Tenite II z zawieszeniem bawełna internetowej dla głowy i szyi. Wspomniana zawiesina zawiera kieszeń powietrza pomiędzy główką i skorupą kasku. Choć Riddell nie był w stanie rzeczywiście zobaczyć ewolucję i rozwój swojej firmy, będzie on zawsze żyć w każdym noggin on chronionym, czy jest podłączona do amatorskiego i profesjonalnego piłkarza.

Po RT-2 RK-4. Ta ostatnia przypomina kształtem RT-2 firma transportowa gdynia, choć jest to materiał powłoki różni. RK-4 został wyprodukowany z wykorzystaniem substancji chemicznej o nazwie akrylonitryl-butadien-styren spreparowany przez nas gumowych. Parciany bawełny, która była obecna w RT-2 podstawiony w kombi bawełny i nylonu. Oba modele prezentowane w trzech pętli i 6-punktową regularne zawieszenie.

Historia kasków piłkarskich Riddell obejmuje modele TK-5 i Pac-44. Dwa wspólne ten sam skład powłoki, jak w RK-4. Różnica leży na wewnętrznej poduszki. TK-5 początkowo miękka bawełną. Jednakże, było zmieniane do wnętrza RK-4, która została wykonana z bawełny i nylonu. Jeśli chodzi o Pac-44, tak samo było oznakować i skierowane do młodzieży. Zawierała wewnętrzną poduszkę powietrzną spreparowany z winylu.

Z tych prekursorów, firma rozwinęła się wraz z grą. Z jego „pierwsze razy” jak zawieszenie internetowej, poduszki powietrznej wnętrza i samowystarczalnego nakrycia głowy inflacja aby wymienić tylko kilka, to naprawdę trudno wyobrazić sobie scenę sprzętu sportowego bez Riddell.

Jest to historia kasków piłkarskich Riddell … do tej pory. Przy formułowaniu pomysłowe umysły ciągle nowe pomysły, łatwo jest powiedzieć, że inny przyziemienia jest w zasięgu ręki.

– autor artykułu