Sport a zdrowie


Sport a zdrowie

Coraz częściej spotykam przypadki niepalące który zachoruje na raka płuc. Moja uwaga jest zawsze uwagę na wieść o tym charakterze, ponieważ mój mąż zmarł w wieku 51 lat na raka mózgu i płuc. Nigdy nie palił dzień w jego życiu.

Samozadowolenie niepalące mają wspólne biegiem lat już nie jest realną opcją. Palacze i niepalący podobni są podatne na choroby, która w dużej mierze jest nieuleczalne. Wśród pacjentów z tym problemu, tylko około 14% żyje pięć lat po ich rozpoznaniu.

W obliczu choroby, która wydaje się mieć ani rymu ani powodu, co możemy zrobić, aby chronić siebie? Po pierwsze, ocenić ryzyko dla tej postaci raka; następnie podjąć środki zapobiegające chorobom.

Jakie są czynniki ryzyka dla tego rodzaju nowotworu?

Płeć: Niestety, kobiety wydają się być bardziej podatne na tę chorobę. Badania wykazały, że samice palacze są bardziej podatne na rakotwórczych środków chemicznych zawartych w papierosach. W innym badaniu, gen związany wzrost komórek raka płuc nieprawidłowego okazał się bardziej aktywny u kobiet niż u mężczyzn. To nie miało znaczenia, czy kobiety palił, czy nie.

Wywiad rodzinny w kierunku raka płuca: Dowody sugerują, że istnieje gen, który predysponuje potomstwo na zachorowanie na raka płuc. Jednak dowody są daleko od rozstrzygające, ponieważ sytuacja jest utrudnione przez fakt, że potomstwo palaczy zostały narażone na środowisko palenia od dzieciństwa, a zatem mają większe ryzyko rozwoju choroby.

Blizny po poprzedniej chorobie płuc: bliznowacenie w płucach spowodowane gruźlicą lub innymi chorobami płuc może być czynnikiem ryzyka rozwoju tej formy problemu płuc.

bierne palenie: Narażenie na bierne www.husky.org.pl/husky/ palenie wykazano być określony czynnik ryzyka. Twoje ryzyko wzrasta o 30 procent od dziennej ekspozycji na dym z drugiej ręki. Jest to prawdopodobnie najbardziej istotnym czynnikiem ryzyka raka płuc u osób niepalących.

Ekspozycja na radon: Radon jest gazem bezwonnym, niż może przenikać z gruntu pod budynkami. Co gorsza, gaz może przenikać z gleby do wody w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Radonu odgrywa rolę jako potencjalną przyczyną raka płuc.

Zanieczyszczenie powietrza: Długotrwałe narażenie zawodowe na diesla spalin może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka płuc o 47%. Zanieczyszczenie powietrza w ogóle jest czynnikiem ryzyka w populacji ogólnej. Szwedzcy naukowcy szacują, że aż 1 na 10 przypadków raka płuc może być spowodowane przez zanieczyszczenia powietrza w szwedzkiej stolicy, Sztokholm.

Sport a zdrowie

Przeszłość Cancer Treatment: Naukowcy w Szwecji, który spojrzał na dokumentacji medycznej 140.000 chorych na raka piersi stwierdzono, że nastąpił wzrost raka płuc lat 5 do 20 po leczeniu raka piersi. Podejrzenie, że radioterapia w obszarze piersi może być wykonana płuca bardziej podatne na choroby.

Estrogenowej terapii zastępczej: Według naukowców z University of Pittsburgh, estrogeny mogą napędzać wzrost niedrobnokomórkowego raka drobnokomórkowego płuc.

Jakie środki zapobiegawcze możemy podjąć?

Dieta: jabłko dziennie może utrzymać tę chorobę dalej. Fińskie badania sugerują, że jabłka nie tylko utrzymać lekarzy daleko, ale zapewniają ochronę dla płuc, jak również. Badanie to wykazało, że ludzie, którzy jedli najwięcej jabłek były 58% mniej narażone na rozwój tej formy raka. Inne badania sugerują, że ryzyko raka jest niższy wśród osób palących i niepalących, które jadły co najmniej 5 porcji warzyw i owoców dziennie.

Beta-karoten: Wysokie spożycie związków beta-karoten może obniżyć ryzyko zachorowania na raka; Jednak badania pokazują również, że beta-karoten jest skuteczna tylko wtedy, gdy związki są importowane z całej żywności, takich jak brzoskwinie, melon, marchew, mango, ciemne warzywa liściaste, squash itp Przeciwny efekt wydaje się odbyć z suplementów beta-karoten. Fińskie badania wykazały 18% więcej przypadków raka płuc wśród nałogowych palaczy, którzy brali beta karoten. Oraz National Cancer Study na temat wpływu witaminy A i beta-karoten została wstrzymana, ponieważ palacze przyjmujący suplementy miał 28% więcej raka niż u pacjentów przyjmujących placebo.

Selen i witamina C: Stosowanie suplementów selenu w długim okresie czasu wykazano zmniejszenie częstości występowania raka płuc. W jednym z badań, osoby biorące 55-200 mcg minerału codziennie miał 46% niższy wskaźnik raka płuc. Jak dobrze, badania wskazują, że ludzie, którzy biorą mniej niż 90 mg witaminy C na codzień może mieć 90% większe ryzyko zachorowania na raka płuc, niż tych, którzy biorą 140 mg lub więcej.

Unikaj dymu z drugiej ręki i sprawdzić swój dom dla radonu.

Nigdy nie ma gwarancji w życiu, ale to sprawia, że ??doskonale poczucie podjąć pewne środki zapobiegawcze, ponieważ mogą one nie tylko poprawić ogólną jakość życia i zdrowia, ale także zapobiegać rakowi płuc.

Copyright 2006 Mary Desaulniers

Można odwiedzić Marię na GreatBodyat50.Blogspot.com

– autor artykułu